Логотип Професійне Обладнання
Відділ продажу

098 394 02 56

095 310 32 25

Відділ cервісу

096 347 80 98

095 053 16 69

Кошик (0)

Пароконвектомат чи конвекційна піч?

15 Січ

Пароконвектомат чи конвекційна піч? Часто цим питанням задаються ресторатори, коли обирають обладнання для свого закладу.

Вибір ускладнюється ще й тим, що постійно виходять нові версії обладнання і нові опції можуть заплутати навіть досвідченого повара.

Сьогоднішню статтю ми присвятимо для того, щоб зрозуміти основні відмінності пароконвектомата та конвекційної печі.

Отже, пароконвектомат – це обладнання призначене для приготування гастрономічних страв на кухнях ресторанів.

Конвекційна піч – призначена для випічки хлібобулочних виробів.

В свою чергу пароконвектомат – це більш універсальне обладнання, яке поєднує в собі як конвекційну піч, так і пароконвектомат.

Конвекційна піч зазвичай має просту механічну панель управління, яка використовується для задання температури та часу приготування. Окрім цього, конвектомати можуть бути обладнанні додатковою функцією – парозволоженням. Однак це не перетворює конвекційну піч на пароконвектомат. Основне застосування парозволоження в конвекційних печах знайшло при випічці. Завдяки цій функції випічка отримує хрустку та блискучу скоринку.

Найпростіші пароконвектомати використовують три основні режими приготування – пара, конвекція та комбінований режим. Дорожчі та технологічніші моделі оснащені функціональною панеллю з можливості програмування процесу приготування.

В свою чергу пароконвектомати відрізняються за типом пароутворення. Розрізняють інжекторні та бойлерні пароконвектомати.

В бойлерній системі пар генерується в спеціальному бойлері(звідки і пішла назва), а потім подається в робочу камеру.

При інжекторному способі вода вприскується в камеру, де при високій температурі нагрівальних елементів перетворюється на пар.

Ці дві системи мають як і плюси так і мінуси.

Бойлерна система генерує чистіший пар, адже всі частинки пилу і бруду залишаються в бойлері. Натомість ця система має вищу вартість і додатково потребує регулярної чистки бойлеру.

Інжекторна система коштує дешевше, а проблема чистоти пару вирішується встановленням спеціального водяного фільтра.

Універсальність – це те, за що всі ресторатори так люблять пароконвектомат. Він може замінити плиту, жарочну шафу, пекарську шафу, конвекційну піч, пароварку та гриль, займаючи при цьому набагато менше місця. Окрім того, пароконвектомат дозволяє одночасно готувати декілька різних страв, не змішуючи їх запахи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *